fbpx
Tatlı Tüketimi Anne Sütünü Artırır mı?
Kilo Verme

Tatlı Tüketimi Anne Sütünü Artırır mı?

Helloooo sevgili anneler!
Yepyeni bir yazı ile karşınızdayım.

Emzirme dönemi bildiğiniz üzere yanlış yönlendirmelere çok açık bir süreç. Çevreden gelen çok fazla ses var ve bu seslerin çoğu sütünüzün bol olması için neler tüketmeniz gerektiğinden bahsediyor.

Emziren anneler tüm bu çevreden gelen seslerin etkisiyle ve sütüm artar düşüncesiyle bu dönemde tatlı tüketimine fazla yönelirler. Bu durumda da doğum kilolarından kurtulmak hayal olur..

Emzirme döneminde anneler bebeklerini sadece emzirerek 700-800 kalori harcarlar. Gün içerisinde yeterli ve dengeli beslenilmediğinde, ara öğünler yapılmadığında kan şekerinde ciddi oynamalar meydana gelir ve tatlı isteğine yönelim çok daha fazla olur. Bu sebeple öncelikle kan şekerimizi dengede tutmalıyız. Gün içerisinde 3 ana, 3-4 ara öğün şeklinde bir düzen oturtmalıyız.

Peki tatlı tüketimi gerçekten anne sütünü artırır mı? 
Öncelikle bu konu ile ilgili yapılan hiçbir bilimsel araştırma olmadığını bilmenizi isterim. Benim tecrübelerime, deneyimlerime dayanarak oluşturduğum tezi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Anne sütünü artırmanın en önemli yolunun sıvı desteğinden geçtiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Şekerli besin tükettiğimizde hepimiz su içme ihtiyacı hissederiz ve sıvı alımına destek olmuş oluruz.

Emzirme döneminde en önemli diğer bir konunun ise sütümüze inanmak, kendimize güvenmek olduğunu söylüyoruz. Anneler şekerli besin tükettiğinde çevresinden gelen sesler ile birlikte de o kadar çok sütünün artacağına inanıyorlar ki bu iki durum sağlandığı için anne sütünde artış meydana gelebiliyor..

Bizim emzirme döneminde bu tür takviyelere ihtiyacımız yok. Anne sütünü artırmak için uygulamamız gereken kurallar çok basit! 
Bebeğini bol bol emzir!
Sütüne inan, kendine güven!
Bol bol sıvı tüket ve kaliteli beslen!
Anne Sütü Nasıl Artar? Konulu videomu izleyebilirsiniz.

Şimdilik hoşçakalın! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir